«Я вдячний Богові за маму!» ? під такою назвою 11 травня 2018 року у Сможенській ЗОШ І-ІІ ст. відбулося свято для найрідніших – свято для мам.

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня.

«Я вдячний Богові за маму!» − під такою назвою 11 травня 2018 року у Сможенській ЗОШ І-ІІ ст. відбулося свято для найрідніших – свято для мам. Колективна творча справа педагога-організатора Івасів О.В. та учнів школи перетворила актову залу на осередок прояву любові, ніжності, тепла, таланту та радості. Цей захід не залишив байдужим жодного глядача.

Ведучими свята були учні 5 класу Святозар Івасів та Аліна Гордінець. Учні 2-7-х класів декламували вірші. Під керівництвом Денькович О.І. та Матківської І.М.  учні 3-7-х і 9-го класів виконали пісні «Мамина молитва», «Мама одна», «Наша мама, наше свято», «Ой чого ж ти, мамо», «Мати-емігрантка». Учениця 7 класу Лілія Бугрій розповіла історію виникнення свята. Також своїх матерів квітами і чудовими віршиками привітали маленькі дошкільнята.

Учні 4-7-х класів Лідія Дорош, Вікторія Посисень, Максим Шуляк, Діана Савчин, Роман Данів, Христина Шуляк, Володимир Шишканинець, Наталя Данів, Софія Гордінець Віталіна Мідянка повеселили зал веселими інсценізаціями («Мама у відрядженні», «Обоє хороші», «Вихідний», «Хитрий Максимко»).

Учні продекламували власні вірші, присвячені матусям (Святозар Івасів «Матусі» Аліна Гордінець «Будь зі мною, матусю»).

Особливу увагу приділили тим, без кого не було б наших мам – бабусям. Христина Чорноуз, Соломія Зубкович, Роман Данів декламували вірші; у виконанні А. Гордінець, Х. Чорноуз, С. Зубкович, Д. Посисень, В. Посисень прозвучала «Пісня про бабусю».

З нагоди свята учні школи випустили стінгазету «Мамо, тобі низесенько вклонюсь», в якій кожен з учнів написав привітання для своєї мами.

Свято пройшло цікаво. У його підготовці та проведенні взяли участь багато учнів, кожен доклав часточку своєї праці, таланту, старання та мимовільного хвилювання.

«Ще раз низько вклоняємося вам, милі, добрі, дорогі наші мами, любі бабусі!» − сказала ведуча. Після цього учасники заходу та всі присутні виконали «Многая літа».

Завершальними були слова директора Л. М. Пукици: «День матері - це одне зі зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до останніх днів несе в душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити не зважаючи ні на що. З нагоди цього дня від усієї душі вітаю дорогих мам, бабусь з цим прекрасним весняним святом. Міцного здоров’я вам! Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість!»