A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Відділ освіти, молоді та спорту Сколівської міської ради

З Днем української писемності та мови

Дата: 09.11.2020 09:54
Кількість переглядів: 106

Щиросердечно вітаємо вас зі святом – Днем української писемності та мови. Вона, як величний Дніпро, увібрала крапельки, струмочки, потічки слів, приказок, думок, текстів, живого спілкування.

     Із здобуттям Україною незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку й утвердження української мови як державної. Указом Президента України 1997 року було встановлено День української писемності та мови, який відзначаємо 9 листопада. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.

     Це свято гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду, адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

     Святкування Дня української писемності та мови 9 листопада не випадкове, адже саме цього дня православна церква вшановує пам'ять Преподобного Нестора-літописця. І ось уже 23 роки це свято спонукає нас замислитися над тим, як глибоко сягає духовне коріння українців, що безпосередньо пов’язане з нашою писемністю та історією книги.

     Українська мова змістом, багатством, глибиною й різноманітністю переживань, відбитих у ній, красою й мелодійністю посідає одне з перших місць серед мов народів світу. Саме вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини й пошану до себе.

     У День української писемності та мови в усіх закладах освіти України стартує ХХІ Міжнародний конкурс з української мови імені нашого славного земляка Петра Яцика.

     Простий юнак з України виріс у Канаді до рівня видатного громадського діяча, який виразно бачив українські національні пріоритети і безкомпромісно відстоював їх і словом, і ділом. Хто б міг передбачити, що з-під солом’яної стріхи бойківської хати у широкий світ вийде людина з такою величчю душі?

     Освіта, наука, культура – ось пріоритети Яцика-мецената. З ними він пов’язував сподівання на піднесення нашої ролі у світі й благополуччя в усьому українському домі. Наш земляк старанно дбав про видання українських книг, словників, енциклопедій – для того, щоб ми не вчилися з чужих підручників, де Україна трактувалася як колонія Росії, а її народ – як гілка російського.

     Наш земляк заснував Лігу українських меценатів, під егідою якої організував Міжнародний конкурс з української мови, який носить тепер його ім’я. Цей конкурс став масовим і залучив до вивчення нашої мови українців усього світу.

     Вітаємо вас зі святом! Бажаємо всім щастя, добра, духовного збагачення, нових звершень та здійснення мрій!« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора