A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Відділ освіти, молоді та спорту Сколівської міської ради

"Бойківська писанка, як елемент української культури"

Дата: 27.03.2018 10:02
Кількість переглядів: 157

Унікальним культовим мистецтвом, пов'язаним одночасно з вірою, міфологією і обрядами у бойків є писанка. Писанка - це розписане мініатюрним орнаментом куряче яйце, яке вважалося у давнину символом життя, весни, сонця, навіть зародком усього Всесвіту.

Значне місце в писанкарстві бойків належить орнаментальності писанок. Орнамент найбільш архаїчний за своїм походженням. Деякі елементи писанкового розпису, як вважали радянські дослідники, беруть початок ще в первісному мистецтві, походять від знаків чи зображень, що символізували давні уявлення про будову Всесвіту та приналежність людини до небесних світил, насамперед - Сонця. Символічних малюнків у бойківській писанці нараховується понад сто. Кожний малюнок-орнамент мав своє магічно-символічне значення. Тож ми хотіли відгадати таємниці бойківської писанки.

  18 березня учні Підгородецької ЗОШ І-ІІІст., працівники НД с.Підгородці відвідали майстер-клас.

Це був перший захід у рамках Великодньої Тустані 2018 - щорічного заходу заповідника "Тустань

   Щиро вдячні за запрошення зав.бібліотекою с.Урич - Савуляк Марії. Своїми уміннями з нами ділилиь як місцеві майстрині з писанкарства - Савуляк Марія та Павлишин Світлана, завідувач музею історії ТуСтань", так і запрошені - Олександра Дида, викладач кафедри Національного університету "Львівська політехніка" та Людмила Бублик, старший співробітник АДІКЗ "ТуСтань".
 Було справді цікаво та колоритно.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора