Всесвітній День ґудзиків

Якщо неправильно застібнути перший ґудзик ,то і всі інші будуть застібнуті неправильно.

Японська мудрість

Ми навіть не сподівалися, що ідея відзначити Всесвітній день ґудзика у нашій школі  викличе такий інтерес як з боку учнів  так і з боку вчителів. Тим більше, що цей день - співпадає з Міжнародним днем толерантності та Днем працівників радіо, телебачення та зв'язку.

Дане свято було засноване американською організацією National Button Society, започаткованою в 1938-му році.   Сьогодні,  у Завадківському   ОНЗЗСО  І-ІІІ ст  відбувся Всесвітній день ґудзиків. Захід, присвячений маленькій деталі одягу – ґудзику , провела  практичний  психолог Чудійович Євгенія  Миколаївна. Учні  школи дізнались, звідки прийшов до нас ґудзик, про його роль і призначення,про  прикмети, пов’язані з ґудзиками,про найбільших колекціонерів, що цікавляться цим елементом декору та одягу, побачили пам’ятники ґудзику у різних країнах світу. А ще з ґудзиків можна зробити цікаві іграшки і поробки своїми руками. Школярі захоплююче працювали над виготовленням композицій із ґудзиків.

У  другій частині заходу, «Ґудзикотерапії», взяли  учні 1-4 класів.  Для них було підготовлено різноманітні вправи, а саме: «ЗНАЙДИ ҐУДЗИКУ ХАТИНКУ», «ЗНАЙДИ ДРУГА ҐУДЗИКУ ЗА КОЛЬОРОМ», «ҐУДЗИКОВИЙ МАСАЖ», «ОПИС  ҐУДЗИКА», «ЗАСТІБНИ  ҐУДЗИКИ НА СОРОЧЦІ2», «АПЛІКАЦІЯ З ҐУДЗИКІВ», «РОЗФАРБУЙ   ҐУДЗИК» та тест «ЧОЛОВІЧКИ». Такі завдання дали змогу  перевірити кмітливість, творчість й конструкторські здібності дитини, розвиток її логічного мислення та просторової уяви. Заняття з такими іграми – справжній гімнастичний зал для тренування…розуму, дрібної моторики рук.

Метод ґудзикотерапії дав комплексний, навчальний, терапевтичний та виховний ефекти.

Цей захід був сповнений радості та посмішок дітей, продемонстрований  творчістю і  талантом.