Науково-практична  конференція  «Велети українського духу», яка відбулася  під гаслом  «Єдність   держави, єдність церкви, єдність нації. В єдності сила, добробут і перемога!»

Кожна нація, кожне покоління пишається своїми видатними людьми. Вони камертон свого часу, що задає тональність життя суспільства, постійно піднімає планку суспільних діянь і прагнень.

В історії нашої держави теж залишили свій слід тисячі видатних особистостей, які жили в різні епохи й уславилися в багатьох сферах діяльності. Серед них — державні діячі та полководці, церковні ієрархи та підприємці, науковці, архітектори та художники, письменники та спортсмени, композитори та музиканти, діячі театру та кіно.

17 травня 2019 року було проведено науково-практичну  конференцію  «Велети українського духу», яка відбулася  під гаслом  «Єдність   держави, єдність церкви, єдність нації. В єдності сила, добробут і перемога!» зроблено крок до осягнення нашої історії саме через призму сприйняття їх життя й діяльності, бо своїми подвигами й ділами вони прославили українську землю. До таких велетів української нації належать Маркіян Шашкевич, Іван Франко, Андрей Шептицький, Йосип Сліпий, а також наші сколівчани – Михайло Мосора та Олег Ушневич. Ці люди любили свою Батьківщину і свій народ, прагнули бачити його щасливим і робили для цього все можливе.

Без знання минулого немає майбутнього, тому ми повинні знати  і пам’ятати  їх внесок у розвиток нації. У цих постатях перетинаються різні часи:  минуле, сучасне і майбутнє. Історичний досвід свідчить, що треба навчатися у минулого і вміти діяти в сьогоденні заради майбутнього.

У конференції взяли участь учні Верхнячківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ», Тухольківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ», Тухлянського ОНЗЗСО І-ІІІ р.-гімназії, Крушельницького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ»,Сколівського ЗЗСО І-ІІІ р. №3 та ОНЗ «Сколівська академічна гімназія». Виступи доповідачів слухали Урдей О.І., начальник відділу освіти Сколівської РДА, Іванютенко Л.В., завідувач районного методичного кабінету, Витвицький Т.Т., голова Братства ОУН-УПА Сколівського району,  голова районного науково-культурологічного товариства «Бойківщина», Чудійович І.Я.,  заступник  голови  районного науково-культурологічного товариства «Бойківщина», член Національної спілки журналістів України, краєзнавець, член ГР «Святий Юр», Лаба О.Я., голова батьківського комітету Сколівської академічної гімназії.

Окрім цього, учасники заходу взяли участь у спортивному фестивалі «Український дух, гарт  і перемога».

Народний депутат України Андрій Лопушанський, завжди підтримує обдаровану молодь Сколівщини. Цього разу учні, які брали участь у конференції, отримали від нього цінні подарунки.

Отож, нехай життєвий досвід велетів духу стане для нас усіх джерелом сили і натхнення для служіння ідеалам майбутньої України країни європейського взірця.