Використання інноваційних технологій на уроках української мови та літератури

На базі Тухольківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» 29 січня 2020 року відбувся семінар учителів-словесників Козівського освітнього округу з проблеми «Використання інноваційних технологій на уроках української мови та літератури».

Вчителі побували на уроці української літератури в 11 класі «Іван Багряний «Тигролови». Символіка роману, ідея перемоги добра над злом. Популярність твору в повоєнній Європі. Актуальність для нашого часу». Використовуючи модель уроку «Ротація за станціями», Дригинич Світлана Іванівна, вчителька української мови та літератури Тухольківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»,  провела урок у форматі змішаного навчання. На уроці були поєднані три складові: інтерактивна, особиста взаємодія вчителя та учня, а також самоосвіта. В освітньому процесі були задіяні всі учні:          вони виконували онлайн-тести, створювали ментальні карти онлайн, розігрували уявну сцену тощо.

Пізніше Світлана Іванівна запросила   учасників семінару на виховний захід «Чорні плями нашої історії», поділилася із колегами досвідом своєї роботи із проблеми «Використання інноваційних технологій на уроках української мови та літератури». Вона сказала, що вчитель – професія, в якій треба завжди «крутити педалі». Саме тому впровадження в освітній процес інноваційних технологій дозволить вирішити основне завдання сучасної освіти – навчити дітей вчитися за формулою «шукаю знання – розумію – запам’ятовую – засвоюю – застосовую – стаю компетентним випускником».

Учасники  подякували організаторам за семінар, за можливість вчитися і взаємодіяти із колегами.